Estemila Saç Ekim Merkezi - Fue Saç Ekimi

estemila saç ekim merkezi

Estemila Saç Ekim Merkezi - Fue Saç Ekimi

fue saç ekimi

Yıllar boyunca insanoğlu ihtiyaçlarına göre çeşitli araştırmalar içinde olmuştur. Sınırsız ihtiyaç ve sınırlı kaynak ile bu dengeyi sağlamak için sürekli çalışmalarına devam etmişlerdir. Yaşanılan her yüzyılın kendi içinde bu çalışmalar bazen yeterli, bazen yetersizde olsa insanoğlu elindeki son imkanı kullanmaktan geri kalmamıştır.


Yaşadığımız yüzyıl içinde medikal estetik ve güzellik olarak kategorilendirilen bu alanda bilim insanları geçmişten günümüze elindeki tüm birikimleri harmanlayarak her gün yeni mesafeler kat etmektedir. Tüm bu süreçlerin içinde saçsızlığa bir çözüm bulma arayışı, çeşitli aşamalardan sonra bugünkü son halini alan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) yöntemi ile yaygın olarak yapılmaktadır.

FUE dediğimiz yöntem, mikro motor yardımı ile punch adı verilen ucu delikli çeşitli boylardaki özel bir malzemenin yardımıyla saç köklerinin yerinden koparılması işlemidir.

Bu işlem lokal anestezi altında mikro motor yardımıyla, punch ile saç köklerinin tek tek kopartılmasını sağlar. Koparılan saç kökleri bu işlem için özel üretilmiş pens adı verilen cerrahi malzeme ile tek tek toplanır. İşlemin en önemli özelliği, diğer saç kökü çıkarma yöntemlerine göre çok daha fazla saç kökünün tek seans ta çıkarılabilmesidir. Ayrıca ensede yada greft  ( saç kökü ) alınan yerde( göğüs, sakal ) gibi kalıcı izler bırakmaması, çok daha az ağrılı olması, cerrahi işlem gerektirmemesi tercih edilmesinin önde gelen nedenlerindendir.


Lokal anestezi sonrasında mikro motor ve punch yardımı ile çıkarılan greftler ( saç kökü ) özel sıvı içinde bekletilerek ekim işlemine hazır hale getirilir. Her iki kulak arasından alınan köklerin saçsız ya da seyrek alanlara nakledilmesi işlemine saç ekimi denir. Ekim yapılacak alanın en önemli noktalarından biri saç çizgisinin belirlenmesidir. Saç çizgisinin belirlenmesi işleminde doğal görünümü etkileyecek tüm faktörlerin bilinmesi, bu konuda yeterli tecrübeye sahip olunması işlemin en önemli aşamasıdır. Saç çizgisi belirlendikten sonra, nâkilin gerçekleştirileceği alana, kanal adı verilen delikler açılır. Kanal işlemi saç çizgisi ile birbirini tamamlayan bir bütün olup , her ikisinden birinin tecrübesiz ellerde olması  telafisi zor sonuçlar doğurmaktadır. Estemila ile tecrübesi ve bilgisi bu yeterliliğe sahip ellerdesiniz. Güvenle kendinizi uzman ellere bırakabilirsiniz. Kanal adı verilen deliklerin açılması doğal görünümünüzün anahtarıdır. Saçlarınızı istediğiniz yöne tarayabileceğiniz şekilde, kişinin doğal saç yönüne göre açılan kanallar sayesinde naturel bir görünüme sahip olacaksınız. Saçların dik çıkması ya da zorunlu olarak sağ yada sol yöne bakması gibi sorunların temel nedeni tecrübesiz ellerin açmış olduğu kanallardır. İşlem süresi ekilecek olan greft sayısına göre değişte olup ortalama 7-9 saat sürmektedir. Estemila ile güvenli ellerdesiniz.

 

Saç ekimi işlemi FUE yöntemi ile alınan greft (saç kökü ) sayısı ile doğru orantılı olup ortalama 7-9 saat sürmektedir.

E-Bülten Aboneliği

Size özel fırsatlardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Kayıt Ol

Estemila Saç Ekim Merkezi

sosyal medyada estemila