Estemila Saç Ekim Merkezi - Fue Saç Ekimi

estemila saç ekim merkezi

Estemila Saç Ekim Merkezi - PRP Destekli Saç Tedavisi

prp destekli saç tedavisi

Uzun yıllar boyunca saç dökülmesine çara arayan bilim insanı saç nakillerinden önce , saç dökülmelerini durdurmaya yada saçların sağlıklı kalmasını sağlamaya yönelik çalışmalar yapmıştır. Bitkisel ürünlerin sıklıkla kullanıldığı, araştırmaların bu yönde geliştirildiği görülmektedir. Ancak genetik araştırmaların ilerlemesi ile ile saçlı deriye nüfuz etmesi, dışarıdan saçlı derinin beslenmesini sağlayacak yöntemlerin yetersiz olduğu anlaşılmıştır. Araştırmaların yönünü değiştiren bilim insanları genetik yapı üzerinden çalışmalarına devam etmiş ve ense bölgesindeki iki kulak arasındaki saç köklerinin dökülmeye neden olan gene karşı duyarsız olduğunu tespit etmişlerdir. Bu buluş ile saç nakillerinin dökülme ile sonuçlanacağı ön yargısı ortadan kalkmış ve saç nakli hızlı bir ivme kazanmıştır. Ancak nakil ihtiyacı olmayan ,saçları zayıflayan ,kırılan ve matlaşan insanların sorununa saçlar seyrelip dökülmeden çözüm arama girişimleri devam etmiştir.

Araştırmalar nedene yönelik tedavilerde birçok nedenin yanında özellikle dolaşım kaynaklısorunların çözümüne yönelmiş ve PRP dediğimiz yöntem geliştirilmiştir. Dolaşım kaynaklı saç dökülmelerinin ana nedenleri sigara, kirli hava, alkol, dengesiz beslenme ve kozmetik ürünlerdir.

PRP ( Plateled Rich Plazma ) plateled yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamına gelmektedir. PRP İhtiyaca göre kişiden alınan kanın (10-15cc) santrifüj cihazında ayrıştırılarak ortaya çıkan plazmanın ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilmesi işlemidir. İşlem üç aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada  özel tüplere yeteri kadar kan alınır. İkinci aşamada kan yeterli süre ve devirde santrifüj edilir. Üçüncü aşamada ise ortaya çıkan plazma ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir. Enjeksiyon, işlem yapılacak bölgenin antiseptik solüsyon ile temizlenmesi  ve lokal anestezik pomadın uygulanmasından sonra yapılır.

Tüm bu aşamaların toplam süresi ortalama 30-40 dk dır. İşlem öncesi ve sonrası özellikle yapmanız yada yapmamanız gereken herhangi bir uygulama yoktur. İşlem sonrası sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlemde kişinin kendi kanı kullanıldığı için hiçbir yan etkisi yoktur. Saç ekimi sonrasında destek tedavisi olarak kullanılmakta ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

PRP ile mevcut saçların dökülmesi geciktirilir, zayıflamış, kırılan, matlaşan, saç özelliğini kaybetmiş tüycük haline gelen köklerin beslenmesi sağlanır. Böylece saçlarınız daha güçlü daha sağlıklı görünüme kavuşur.

Saç dökülmesini %100 engellemez, dökülme sürecini uzatır. PRP dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlamaz.

Bunu şu şekilde örnekleyebiliriz. Günde 100 adet saç teline kadar dökülme, özellikle mevsim geçişlerinde normaldir. Günde yüz saç telinden fazla bir dökülme oluyor ise zamanla saçlarınız seyrekleşecek demektir. Bu da birkaç yıl içinde kelliğe doğru adım atacaksınız demektir. Tam bu noktada PRP sizin için ideal bir çözüm yöntemidir. PRP İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar. İhtiyaca göre iki hafta ara ile 6 -7  seans, yada  üç hafta ara ile 4-5 seans yaptırılmalıdır. Düzenli takip ile ihtiyaca göre  4 -5  ayda bir tek seans yaptırılabilir. İki yılda kaybedeceğiniz saçların ömrünü bu sayede 5 – 7 yıl uzatmış olacaksınız.

E-Bülten Aboneliği

Size özel fırsatlardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Kayıt Ol

Estemila Saç Ekim Merkezi

sosyal medyada estemila