Estemila Saç Ekim Merkezi - Saç Ekimi

estemila saç ekim merkezi

Estemila Saç Ekim Merkezi - Saç Ekimi

saç ekimi

Saçlarımız görsel estetiğimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Saçlarımız zayıflamaya başladığında, kırılmaya hatta dökülmeye başladığında çeşitli yöntemlerle bunun önüne geçmeye çalışırız. En yakınımızdan bu konuda destek isteyerek çeşitli yollara başvururuz. Bu aşamada yaptığımız yanlış ve eksik uygulamalar saç kaybımızı daha da artırır. Bazı uygulamalar ile geçici olarak önüne geçsek bile durduramayız. En sonunda bir sağlık kurumuna gider ve tıbbi destek isteriz. Bu süreçteki kayıplarımızı nasıl geri kazanacağımızı araştırırız.

Saçlarımızı kaybetmeden bunun önüne geçmek süreci yavaşlatmak gibi yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda saç ekimi kaçınılmaz son olarak önümüzde bizi beklemektedir.

Estemila saç ekim merkezi olarak size bu konuda her aşamada destek olabileceğimiz  gibi, kaybettiğiniz saçların eski doğallığında geri kazanılmasında da saç ekimi ile destek oluyoruz.  Öncelikle yaptığımız saç analizine göre size özel yöntemi belirliyoruz. İhtiyaçlarınızın taleplerinizin ne olduğu bizim içinde önemlidir. Bu ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda nelerin yapılabileceğini size anlatıyoruz. Bu aşamada greft  (saç kökü) alınacak bölge olan her iki kulak arası diye adlandırılan bölgenin analiz sonucu taleplerinizin ne kadarının karşılanacağı konusunda bize en sağlıklı bilgileri verecektir.  Bu konuda uzman ekibimiz tarafından size tavsiye edilenleri dikkatle dinlemelisiniz. Çünkü gerçeği yansıtmayan yada sonuçlarının hasta açısından görsel estetiği bozacak seviyede hatalı sonuçlar verebilecek olan ütopik söylemlere dikkat edin.


Fue tekniği ile saç köklerinin çıkartılması işlemi mikro motor yardımı ile punch adı verilen özel bir malzeme ile yapılmaktadır. Çeşitli ebatlarda olan punch lar size uygun ve size  özel olarak kullanılır. İşlem lokal anestezi ile yapılmaktadır. Yani bölgesel uyuşturma işlemi yapılmakta ve siz işlem boyunca uyanık olmaktasınız. Ön görüşmede yaptığımız anamnez sonucu alerjileriniz sorgulanmakta ve varsa lokal anestezi duyarlılığınız için bu konuda da önlem alınmaktadır. Çok ince iğneler ile yapılan lokal anestezi düşük seviyede ve çok kısa süreli ağrı hissi vermektedir. Ağrıya duyarlılık kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle bazı hastalarımız ağrı duyduğunu ama çok kısa süreli olmasının kendisi için avantaj olduğunu söylemekte, bazı hastalarımız ise hepsi bu kadar mı gibi cümleler ile ağrı duymadığını beyan etmektedir.


Lokal anestezi sonrasında mikro motor ve punch yardımı ile çıkarılan greftler ( saç kökü ) özel sıvı içinde bekletilerek ekim işlemine hazır hale getirilir. Her iki kulak arasından alınan köklerin saçsız ya da seyrek alanlara nakledilmesi işlemine saç ekimi denir. Ekim yapılacak alanın en önemli noktalarından biri saç çizgisinin belirlenmesidir. Saç çizgisinin belirlenmesi işleminde doğal görünümü etkileyecek tüm faktörlerin bilinmesi, bu konuda yeterli tecrübeye sahip olunması işlemin en önemli aşamasıdır. Saç çizgisi belirlendikten sonra, nâkilin gerçekleştirileceği alana, kanal adı verilen delikler açılır. Kanal işlemi saç çizgisi ile birbirini tamamlayan bir bütün olup , her ikisinden birinin tecrübesiz ellerde olması  telafisi zor sonuçlar doğurmaktadır. Estemila ile tecrübesi ve bilgisi bu yeterliliğe sahip ellerdesiniz. Güvenle kendinizi uzman ellere bırakabilirsiniz. Kanal adı verilen deliklerin açılması doğal görünümünüzün anahtarıdır. Saçlarınızı istediğiniz yöne tarayabileceğiniz şekilde, kişinin doğal saç yönüne göre açılan kanallar sayesinde naturel bir görünüme sahip olacaksınız. Saçların dik çıkması ya da zorunlu olarak sağ yada sol yöne bakması gibi sorunların temel nedeni tecrübesiz ellerin açmış olduğu kanallardır. İşlem süresi ekilecek olan greft sayısına göre değişte olup ortalama 7-9 saat sürmektedir. Estemila ile güvenli ellerdesiniz.

 

Saç ekiminin başarısına etki eden en önemli faktörlerden biri,  her bir saç kökünüzdeki  saç teli adedidir. Saç köklerinde bir –iki – üç  – dört ve beş olmak üzere, saç teli bulunabilir. Saç köklerinizdeki saç teli adedinizin ortalamasının iki – üç ve üzerinde olması yoğun bir görünüme sahip olacağınız anlamına gelmektedir. Ayrıca sonuca olumsuz etki eden bir diğer faktör saç köklerinizin zayıf ve ince yapılı olmasıdır. Bilgi ve tecrübesi ile bu konuda da çözümleri olan Estemila saç ekim hizmetleri sağlıklı, doğal görünümlü ve hasta memnuniyeti odaklı misyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir.

E-Bülten Aboneliği

Size özel fırsatlardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Kayıt Ol

Estemila Saç Ekim Merkezi

sosyal medyada estemila