Estemila Saç Ekim Merkezi - Fue Saç Ekimi

estemila saç ekim merkezi

Estemila Saç Ekim Merkezi - Sakal ve Bıyık Ekimi

sakal ekimi

Sakal, bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak kullanılmaktadır.

Birçok erkek hayatının çeşitli dönemlerinde sakal bırakmıştır. Sakalın erkek hayatındaki önemi, çok çeşitli sakal kesimlerinin ortaya çıkmasına ve erkeklerin kendilerini bu seçimlerle ifade etmelerine sebep olmuştur.

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir.

Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşulmuş olacaktır.

Operasyon fue saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi yapılmaktadır. Ense bölgesinde genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış saç kökleri, sakal ekimi yapılacak yerde açılan kanallara yerleştirilir.

bıyık ekimi

Bıyık tarih boyunca farklı toplumların, inanışların ve sosyal statülerin simgelerinden olmuştur. Estetik görünümden daha çok, bir kimlik yansıtma amacı ile bıyık şekilleri tercih edilmiştir. Zaman zaman siyasi görüşleri bıyık şekli ile özdeşleşmiş ve bu anlamda bıyık ayırt edici bir özellik almıştır. Ayrıca örf ve adetler, dini inanışlar erkekleri, kimi toplumlarda bıyık bırakmaya kimi toplumlarda ise bıyıksız olmaya yönlendirmişlerdir. Bazı durumlarda sakal bıyık kesmek erkek için bir ceza sayılmış ve kanun koyucular tarafından uygulanmıştır.

Bıyığın sosyal dünya içinde bu derece önemli rol alması ve erkekler için önemli bir unsur olması günümüzde de erkeklerin bıyık kesim tercihlerinde rol oynamaktadır.

Bazı durumlarda çeşitli travmalar ve yaralanmalar bıyık çıkmamasına ve estetik bozukluklara neden olabilmektedir. Bu durumda bıyık ekimi yapılması doğal yolardan bıyıkların tekrar kazanılmasına sebep olacaktır. Ayrıca varsa yara izi kapatılabilecektir.

Bıyık ekimi, Fue Saç Ekimi yönteminde olduğu gibi sağlıklı ve genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saçlardan yapılmaktadır.

Operasyon tekniği de fue saç ekiminde olduğu gibidir. Ekim yapılacak bölgede bıyıkların doğal duruşuna uygun açılarla kanallar açılır ve saç kökleri bu kanallara yerleştirilir.

Bıyık ekimi fiyatları operasyona bağlı olarak değişebilmektedir. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve fiyatlandırma ile ilgili bilgi almak için, "canlı görüşme" ekranından uzmanlarımızdan canlı destek alabilir veya "bilgi formu" aracılığı ile uzmanlarımızın sizi aramalarını sağlayabilirsiniz.

E-Bülten Aboneliği

Size özel fırsatlardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Kayıt Ol

Estemila Saç Ekim Merkezi

sosyal medyada estemila